2021.08.24 Zdjęcia i re-transmisja Koncertu Muzyki Organowego z Kościoła Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim

Zobacz zdjęcia z Koncertu Muzyki Organowej Zobacz fotorelację z Koncertu 2021 (39 zdjęć). Kliknij na zdjęcie, by zobaczyć więcej… Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Koncertu Muzyki Organowej z Kościoła pw. […]

Zobacz zdjęcia z Koncertu Muzyki Organowej

Zobacz fotorelację z Koncertu 2021 (39 zdjęć). Kliknij na zdjęcie, by zobaczyć więcej…

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Koncertu Muzyki Organowej z Kościoła pw. św. Bartłomieja w Majdanie Królewskim. Koncert Muzyki Organowej wykonany zostanie przez Alexandra Isakova – wybitnie utalentowanego litewskiego organistę, pianistę i kompozytora, na nowym instrumencie – wyremontowanym w 2021 r.

Prosimy o przekazanie informacji znajomym o możliwości uczestniczenia w Koncercie Muzyki Organowej Mszy św.  transmitowanej z Kościoła Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim.

 
Link do filmu
https://youtu.be/ub37tISgqao

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Koncertu Muzyki Organowej z Kościoła pw. św. Bartłomieja w Majdanie Królewskim. Koncert Muzyki Organowej wykonany zostanie przez Alexandra Isakova – wybitnie utalentowanego litewskiego organistę, pianistę i kompozytora, na nowym instrumencie – wyremontowanym w 2021 r. Alexander Isakov – organista, pianista, kompozytor (życiorys) Alexander Isakov to wybitnie utalentowany litewski organista, pianista, kompozytor. Urodził się 1 maja 1973 roku na Białorusi. Nauczanie muzyki zaczął w wieku 4 lat. Na organach gra od 12 roku życia. Pierwsze oficjalne recitale jako organista i pianista dawał w 1988 roku, w wieku 15 lat. W 1989 roku ukończył Białoruskie Liceum Artystyczne im. Achremczyka w Mińsku w klasie fortepianu głównego prof. Tatiany Siergijewskiej. W latach 1991-1996 kontynuował w Polsce edukację muzyczną na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – w klasie organów i fortepianu u prof. Juliana Gembalskiego, a w latach 1996-1997 w Wyższej Szkole Muzycznej w Dusseldorfie /Niemcy/ – w klasie organów i kompozycji prof. Oskara Gottlieba Blarra. W latach 1993-1994 – pobierał prywatne lekcje w Moskwie /Rosja/ – u profesora klasy organów i kompozycji w Konserwatorium Moskiewskim u Olega Yanchenko /1939 – 2002/ oraz wybitnego pianisty XX wieku Światosława Richtera /1915 – 1997/. W dniu 9 marca 1999 r. Prezydent Republiki Litewskiej Valdas Adamkus nadał A. Isakovovi specjalnym dekretem tytuł Maestro Obywatelstwa Republiki Litewskiej. Alexander Isakov jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów i festiwali muzyki organowej i fortepianowej – w Polsce, Niemczech, Węgrzech, Anglii, Włoszech, Holandii, Belgii, Argentynie i Brazylii. Aktywnie koncertuje jako organista i pianista. Posiada niezmiernie bogaty repertuar, a także szereg programów cyklicznych, dedykowanych zarówno całym epokom, jak i poszczególnym kompozytorom. Często występuje jako pianista solista z orkiestrami symfonicznymi. W repertuarze A. Isakova znajdują się koncerty fortepianowe i orkiestrowe – J. S. Bacha, W. A. Mozarta, L. Beethovena, F. Chopina, F. Liszta, J. Brahmsa, S. Rachmaninowa i innych kompozytorów. Ma na swoim koncie nagrania – zarówno koncertowe, jak i studyjne – w radiu i telewizji wielu krajów Europy, Rosji, Japonii i Ameryki Południowej, a także nagrania video, CD i DVD.

Transmisja z Kościoła Parafialnego p.w. św. Bartłomieja Ap. w Majdanie Królewskim. Transmisja możliwa dzięki staraniom:

– Proboszcza Parafii Majdan Królewski – ks. Romana Dyląga,

– Firmy informatycznej F.H.U. Aston – Sylwester Wacyra,

– Portalu społeczno-informacyjnego majdankrolewski.eu – Mariusz Wołosz.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Bartłomieja Apostoła Plac Konfederatów Barskich 6, 36-110 Majdan Królewski Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej O/Majdan Królewski Numer rachunku: 59 9180 1018 2004 3000 0488 0003