2018.08.10 Pożar domu spowodowany uderzeniem pioruna

W dniu 10 sierpnia 2018 roku około godziny 20:00 jednostka OSP Majdan Królewski została zaalarmowana i zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej do pożaru domu […]

W dniu 10 sierpnia 2018 roku około godziny 20:00 jednostka OSP Majdan Królewski została zaalarmowana i zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej do pożaru domu spowodowanego uderzeniem pioruna na ulicy Tarnobrzeskiej w Majdanie Królewskim. Po dojechaniu na miejsce okazało się ze piorun uderzył w dach domu powodując zapalenie się konstrukcji i pokrycia dachu a także częściowo poddasza. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu pożar udało opanować się w początkowym stadium. Na miejscu działały jednostki z OSP Majdan Królewski GCBA, OSP Huta Komorowska GBA, OSP Komorów GBA,  JRG PSP Kolbuszowa GCBA+GBA+SHD a także JRG Nowa Dęba GCBA+GBA+SCD  i OSP Poręby Dębskie GBA, OSP Dęba oraz ambulans z ZOZ Nowa Dęba i patrol policji z KPP Kolbuszowa.

Tak duża ilość sił i środków straży pożarnej spowodowana była niedokładnym określeniem miejsca pożaru ( kilka zgłoszeń na numer 112 podających informację o 2 lokalizacjach – Majdan Królewski ul. Tarnobrzeska i Nowa Dęba ul Bieszczadzka).

Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa dwóch młodych mieszkańców Majdanu Królewskiego: Nikodem Naróg i Dawid Rembisz, którzy przebywali w sąsiednim domu i gdy zauważyli pożar, zgłosili go odpowiednim służbom a także pomogli opuścić płonący dom starszej pani która była w ciężkim szoku i oczekiwali z nią do przyjazdu kar etki pogotowia ratunkowego.