SpoKREWnieni służbą

W dniu 26 marca 2018 roku trzech strażaków ratowników z OSP Majdan Królewski w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” oddało krew w Mieleckim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jest to kolejny […]

W dniu 26 marca 2018 roku trzech strażaków ratowników z OSP Majdan Królewski w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” oddało krew w Mieleckim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jest to kolejny rok w którym nasi strażacy-ratownicy włączają się do tej akcji ( w poprzednim roku akcja przeprowadzona była przy Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Rzeszowie).

Przypominamy i zachęcamy :
Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, więc nic Ci nie grozi, a:
-ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka,
-za każdym razem gdy oddajesz krew masz wykonywane badania laboratoryjne,
-w dniu oddania przysługuje Ci zwolnienie z pracy, szkoły,
-możesz uzyskać zwrot kosztów przyjazdu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub najbliższego Terenowego Oddziału Centrum,
-otrzymujesz czekolady jako ekwiwalent kaloryczny.