2017.05.01 – 02 – 03 Święta Państwowe – wywieś Flagę Narodową

„Myśląc Ojczyzna…”

Ojczyzna – kiedy myślę –
wówczas wyobrażam sobie

i zakorzeniam,
mówi mi o tym serce,
jakby ukryta granica,
która ze mnie
przebiega ku innym
aby wszystkich ogarniać
w przeszłość dawniejszą

niż każdy z nas:
z niej się wyłaniam…
gdy myślę Ojczyzna
– by zamknąć
ją w sobie jak skarb.
Pytam wciąż, jak go pomnożyć,
jak poszerzać tę przestrzeń,
którą wypełnia.
KAROL WOJTYŁA

Wywieśmy flagę – uczcijmy majowe święta
http://www.polskaflaga.pl/1,Majdankrolewski.eu.html

Zachęcamy Mieszkańców naszej Gminy, aby w okresie dni: 2 Maja – Dzień Flagi Państwowej i 3 Maja – Święto Uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja, w poszanowaniu tak ważnego symbolu narodowego pojawiły się flagi narodowe na budynkach. Poprzez ten gest zaznaczymy swoje przywiązanie do Ojczyzny i tradycji historycznych.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest obecnie jednym z najmłodszych świąt państwowych.    Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja.    Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.    Dzień Flagi ustanowił Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, którą Prezydent RP – Lech Kaczyński,  podpisał 16 marca 2004 roku.
Od tego czasu obchodzony jest jednak corocznie – zawsze 2 maja. Zachęcamy, aby w tym dniu – na znak patriotyzmu – wywiesić w oknach domów czy instytucji, w których pracujemy, biało-czerwoną flagę.
        Święto flagi państwowej obchodzone jest w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Szwecji czy Estonii. Najczęściej w tym dniu ozdabia się budynki flagami. U nas do wywieszania flag na balkonach czy w oknach wiele osób wciąż podchodzi z dystansem.  Są jednak tacy, którzy w ten sposób chcą manifestować swój patriotyzm oraz podkreślać więź z własnym krajem.