Niech się stanie światło! Uruchomione oświetlenie przy ścieżce rowerowej

Prezent pod choinkę dla mieszkańców Gminy Majdan Królewski – uruchomione zostało oświetlenie uliczne przy ścieżce rowerowej w Majdanie Królewskim. Wraz ze zbliżającym się końcem roku po zakończeniu inwestycji związanej z […]

Prezent pod choinkę dla mieszkańców Gminy Majdan Królewski – uruchomione zostało oświetlenie uliczne przy ścieżce rowerowej w Majdanie Królewskim.

Wraz ze zbliżającym się końcem roku po zakończeniu inwestycji związanej z budową ciągu pieszo rowerowego przy ul. Raniżowskiej w kierunku Brzostowej Góry zostało uruchomione oświetlenie uliczne. W sumie ustawiono 33 nowych opraw słupowych wraz z ponad dwoma kilometrami linii energetycznej. Oświetlenie jest podzielone na dwie części: zasilane od strony Majdanu Królewskiego sięga aż za las Bachnat, oraz druga część od Bachnatu do Brzostowej Góry „Folwark” zasilana od strony Brzostowej Góry.W dniu 21 grudnia uruchomiona została pierwsza część oświetlenia ulicznego oświetlenie działa do godziny 22:01 – zsynchronizowane z czasem świecenia oświetleniem przy innych ulicach Majdanu Królewskiego.

Wybudowane oświetlenie przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa użytkowników tej uczęszczanej trasy z Majdanu Królewskiego w kierunku Woli Rusinowskiej. Planowana jest dalsza rozbudowa ścieżki rowerowej do Woli Rusinowskiej.