2013.08.31 – 09.01 Spotkania przedwyborcze PiS Majdan Królewski Kolbuszowa

Przedwyborczy weekend w Powiecie Kolbuszowskim  W sobotę, 31 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim odbyło się przedwyborcze spotkanie zorganizowane przez członków Prawa  i Sprawiedliwości. W zebraniu uczestniczyli parlamentarzyści PiS […]

Przedwyborczy weekend w Powiecie Kolbuszowskim

 W sobotę, 31 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim odbyło się przedwyborcze spotkanie zorganizowane przez członków Prawa  i Sprawiedliwości.
W zebraniu uczestniczyli parlamentarzyści PiS Pan Mariusz Błaszczak przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Poseł na Sejm RP z listy tej partii. W latach 2005-2007 roku obejmował stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Pan Zbigniew Kuźmiuk były wojewoda radomski i marszałek województwa mazowieckiego w latach 1999-2001. W 2004 roku wybrany został do Parlamentu Europejskiego, a od 2011 roku pełni funkcję Posła na Sejm RP VII kadencji. Samorząd lokalny reprezentował Wicestarosta Kolbuszowski Pan Wojciech Cebula, a także Wójt Gminy Majdan Królewski Pan Jerzy Wilk. Wizyta Posłów na Sejm RP na Podkarpaciu była ściśle związana z wsparciem kandydatury Pana Zdzisława Pupy w wyborach uzupełniających do Senatu.

          Najważniejszym jednak wydarzeniem kampanii wyborczej PiS do uzupełniających wyborów  senackich w okręgu mielecko-dębickim była wizyta na Podkarpaciu Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
W niedzielę, 1 września Prezes PiS zawitał do Kolbuszowej. Spotkanie na które bardzo licznie przybyli sympatycy i członkowie partii odbyło się na hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Lider PiS-u został bardzo ciepło przyjęty przez władze regionu oraz mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, co wcale go nie zaskoczyło, gdyż jak stwierdził: „Tu jest taka dobra, ciepła ziemia, gdzie silna jest tradycja, gdzie silny jest Kościół”. Podczas spotkania Prezes Prawa i Sprawiedliwości wygłosił przemówienie, podczas którego zaznaczył, że potrzebna jest władza, która będzie odwoływała się do polskiej godności i siły. Po zakończeniu wizyty w Kolbuszowej Jarosław Kaczyński udał się do Sędziszowa Małopolskiego i Mielca, gdzie kontynuował kampanię wyborczą PiS w wyborach uzupełniających do Senatu.

Zobacz zdjęcia ze spotkań… (66 zdjęć)