2012.03.23 – 25 Pożary, pożary, pożary – kiedy to się skończy??

Poniżej prezentujemy rozszerzoną galerię zdjęć z akcji ratunkowych (126 zdjęć).

  Niedziela okazała się kolejnym bardzo pracowitym dniem dla strażaków ochotników z gminy Majdan Królewski. Około 12.00 OSP Majdan Królewski zostało zadysponowane wspólnie z OSP Komorów i OSP Huta Komorowska do pożaru traw, nieużytków i lasu w Ostrowach Baranowskich. Na miejscu działały już miejscowe jednostki OSP Ostrowy Tuszowskie, OSP Ostrowy Baranowskie, a także pozostałe jednostki OSP Niwiska, OSP Cmolas, OSP Nowa Wieś, OSP Siedlanka, OSP Przyłęk, OSP Trzęsówka, także JRG Kolbuszowa GBA, GCBA, SLRR i SLOP. Dodatkowo w gaszeniu wspomagały nas 2 samoloty Dromader oraz służba leśna.
Sytuację utrudniał bardzo trudny dojazd, brak zaopatrzenia w wodę i porywisty wiatr. Wedle szacunków spaleniu uległo około 45 hektarów traw i lasu.
W międzyczasie około godziny 14 .00 drugi zastęp OSP Majdan Królewski wspólnie z drugim zastępem OSP Huta Komorowska zostali zadysponowani do pożaru w Hucie Komorowskiej – Żwirowni. Pożar ten zaczął się mocno rozprzestrzeniać w związku z czym wezwano kolejne jednostki nie uczestniczące w akcji w Ostrowach Tuszowskich tj. OSP Dzikowiec, OSP Wola Raniżowska, OSP Brzostowa Góra, OSP Rusinów, OSP Wola Rusinowska, OSP Krzątka, a także dwie jednostki spoza naszego terenu OSP Wola Baranowska  i OSP Padew. Sytuacja została opanowana około 17.
Następnie  zastęp GBA z OSP Majdan Królewski wracający z pożaru w Ostrowach Baranowskich został zadysponowany wspólnie z OSP Huta Komorowska do pożaru w Komorowie. W związku z brakiem dojazdu do pożaru i koniecznością gaszenia za pomocą tłumic zadysponowano dodatkowo drugi zastęp z OSP Huta Komorowska i OSP Komorów.
Po ugaszeniu pożaru otrzymaliśmy kolejne dwa zgłoszenia. OSP Majdan Królewski udało się do pożaru nieużytków na przeciw stacji Statoil, a OSP Huta Komorowska do pożaru nieużytków w okolicy remizy w  Hucie Komorowskiej i to nie było niestety ostatnie zdarzenie.
Dyżurny po ugaszeniu obu tych pożarów zadysponował jednostki OSP Majdan KrólewskiOSP Huta Komorowska oraz OSP Komorów do pożaru traw blisko zabudowań mieszkalnych w Hucie Komorowskiej. Dodatkowo na miejsce zadysponowano zastęp z JRG Kolbuszowa. Działania zakończono około 22.00

Poniżej zdjęcia z pożaru z dnia 25 marca 2012 r. na terenie Huty Komorowskiej i Majdanu Królewskiego.
Zdjęcia Portalu majdankrolewski.eu/OSP Majdan Królewski i OSP Huta Komorowska